Novinky‎ > ‎

2.B navštívila objekt Policie ČR v Hradci Králové Malšovicích

přidáno: 13. 5. 2015 23:18, autor: Martin Šmíd

V úterý dne 5. května 2015 jsme se vydali se třídou 2. B do objektu  Policie ČR v Hradci Králové  Malšovicích.

Nejdříve jsme byli na Obvodním oddělení Hradec Králové 3, Územní odbor HK, kde nás provázel npor. Bc. Jiří TESAŘ-zástupce vedoucího oddělení, následovalo Oddělení kriminalistické techniky, Služba kriminální policie a vyšetřování, Územní odbor HK, kde se nám věnovali - nprap. Mgr. Josef HORÁČEK-pověřen řízením oddělení a nprap. Petr LUPÍNEK, zde jsme se seznámili s daktyloskopií – viz fotografie - a dokumentováním místa činu.

poté jsme se přesunuli do Preventivně informačního centra, kde se nám věnovala por. Mgr. Lenka BURÝŠKOVÁ-oddělení tisku a prevence, Krajské ředitelství policie Královéhradeckého kraje a por. Mgr. Martin BÖHM-Oddělení obecné kriminality, Služba kriminální policie a vyšetřování, Územní odbor HK,  ještě nás navštívil pprap. Zbyněk ČERNÝ, DiS. z Odboru služby pořádkové policie, Oddělení služební kynologie.

  1. Tláskalová -třídní učitelka

     Se všemi policisty, se kterými jsem se bavil tak byli milí, velice trpělivě odpovídali na naše „nekončící“ otázky a působili profesionálně a informovaně (což ne vždycky je). Zkrátka a jistě jsem se ubezpečil, že mezi řadami policistů jsou i normální lidé.

    Mně osobně se exkurze líbila a myslím, že i ostatní spolužáci si aspoň částečně odnesli pozitivní dojmy.

Jáchym Košteyn