Novinky‎ > ‎

Akce Foxconn školám nadchla přes 550 účastníků

přidáno: 1. 12. 2015 5:01, autor: Martin Šmíd
27. listopadu 2015 proběhla jedinečná akce nazvaná Foxconn školám, během které prožili žáci tříd 2.A, 3.A, 4.A a 2.N velmi příjemný den ve firmě Foxconn v Pardubicích, a to zároveň s ostatními žáky z 11 středních škol v Pardubickém, Královéhradeckém a Středočeském kraji.

Přestože nás technika obklopuje všude kolem, kvalitních technicky vzdělaných kandidátů na trhu práce je jako šafránu. Vzhledem k plánovaným miliardovým investicím v České republice bude Foxconn hledat stovky lidí, kteří mu pomohou naplnit současné smělé cíle, a primárně se bude jednat především o technicky zaměřené pozice v oblasti IT, engineeringu či strojírenství.

Proto se firma Foxconn snaží podporovat technické vzdělávání všemi možnými způsoby a není tedy divu, že se rozhodla uspořádat akci Foxconn školám. O pomoc požádala i partnerské školy, se kterými připravila velmi zajímavé aktivity (např. hrátky s malými roboty a jejich programování, provádění různých zábavných měření, vyzkoušení si různých elektronických přístrojů jako např. 3D tiskárny, termokamery, či simulaci řízení dronu. Účastníci si také mohli vyzkoušet detekci obličejů, která v přímém přenosu umí rozpoznat věk i pohlaví sledovaného, anebo výrobu architektonických modelů na řezačce polystyrenu. Vítanou obměnou pak byli jednoduché testy osobnosti či návštěva moderního strojírenského provozu. Celou akci zahájil primátor města Pardubice, Ing. Martin Charvát.

Zároveň zde partneři Foxconnu vystavovali výrobky svých studentů. Mezi největší atrakce patřila formule studentů ČVUT (Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické) anebo výrobky kroužků robotiky, které nabízí jak pardubické Gymnázium Dašická, tak i SPŠE a VOŠ Pardubice. Vrcholem programu pak bylo vyhodnocení kvízu, který žákům a studentům poodhalil více o společnosti, a především získání velmi hodnotných cen (jako např. externí disky, MP3 přehrávače, externí baterie, USB flash disky, sluchátka anebo paměťové karty).

Tato akce je důkazem toho, že spolupráce mezi školami a soukromým sektorem má opravdu smysl.