Novinky‎ > ‎

Dotkni se 20. století

přidáno: 10. 11. 2013 23:31, autor: Martin Šmíd

Dne 23.10. 2013 se studenti  3.D vydali do Prahy poznávat českou historii. Zúčastnili se projektu  Zažijte dějiny 20.století“, který byl zaměřen na 50.léta minulého století. Nejprve všichni zamířili do kina Lucerna, které se nachází ve známé pasáži stejnojmenného secesního paláce. Pouhé posezení v nádherném sále kina a prohlédnutí si kavárny, která nabízí výhled do pasáže na sochu sv. Václava jedoucího na mrtvém koni (výtvarníka Davida Černého), bylo velkým zážitkem.

Studenti si však mohli vychutnat prvorepublikovou  atmosféru kina i jako diváci, neboť jim zde byl promítnut film Žert, zpracovaný podle románové předlohy Milana Kundery. Podle reakcí v sále v průběhu promítání  bylo patrné, že mladé diváky film oslovil.

Další část projektu pokračovala v Národním památníku na Vítkově, kde studenti pod vedením lektora plnili různé úkoly, pracovali ve skupinách, a tak byli nenásilnou a zábavnou formou  seznamováni s událostmi 50.let minulého století, dobou politicky velmi komplikovanou. Většina studentů se dobře bavila a někteří  překvapovali svými znalostmi v oblasti historie  i zájmem o nové poznatky. Kdo chtěl, mohl ještě navštívit Mauzoleum Klementa Gottwalda. A to byl opravdu zážitek!

K příjemné atmosféře celé akce přispělo i počasí, a Praha nabídla všem zúčastněným krásný výhled na sluncem ozářené věže z hřebenu vrchu  Vítkova, který je již léta výsadou husitského vojevůdce Jana Žižky.