Novinky‎ > ‎

Exkurze do České televize

přidáno: 25. 3. 2010 2:26, autor: Martin Šmíd

Návštěva v České televizi Praha.

 

Na den 9.3.2010 zorganizoval třídní učitel 2.A pan Ing. Otto Stoupa exkurzi v České televizi Praha. Akce se zúčastnilo 22 žáků 2.A a 4 žáci 2.N, jako doprovod pak ještě pan učitel Junášek a pan učitel Marek.

Cestu do Prahy jsme vykonali vlakem, vše probíhalo bez zpoždění a podle plánu. Proto jsme v Praze v několika volných chvílích před samotnou exkurzí navštívili ještě Václavské náměstí a na Kavčích horách pak zbyl čas na prohlídku panoramat Prahy a neopakovatelných pohledů na Vyšehrad a Pražský hrad.

Pak jsme již nedočkavě spěchali do hlavní budovy České televize, kde nás očekávala paní Eva a paní Julie, které se na další dvě hodiny staly našimi průvodkyněmi labyrintem ČT. Po krátkém představení jsme vzhlédli krátký film o historii a hlavně současnosti naší veřejnoprávní televize a seznámili jsme se se složitostí celého komplexu budov a s organizací práce jednotlivých částí komplexu a studií.

Součástí prohlídky byla všechna hlavní studia plná osvětlovací techniky, chystaných scén, techniků a vůní nových nátěrů, nikde však nebyli herci, režiséři, scenáristé nebo kompars .

Až v posledním studiu jsme se stali přímými účastníky natáčení Kouzelné školky s Františkem a paní Hlaváčovou jako Bábinkou. Opravdu nám bylo dovoleno stát přímo ve studiu a účastnit se tiše natáčení. Myslím si, že to byl pro všechny obrovský zážitek, i když se jednalo jen o „obyčejný dětský pořad“.

V časném podvečeru jsme se po příjezdu do Hradce rozloučili před nádražím a dovolím si tvrdit, že každý z nás večer doma nadšeně vyprávěl, jak je to v té naší televizi úžasné.

 

                                                                                                                  M.Marek

 Fotky z exkurze si můžete prohlédnout v přiložené prezentaci.
ć
Martin Šmíd,
25. 3. 2010 2:36
Comments