Novinky‎ > ‎

Exkurze do Parlamentu ČR

přidáno: 15. 11. 2010 4:53, autor: Martin Šmíd

2. 11. 2010 studenti 3.F brzy ráno odjeli vlakem do Prahy, aby navštívili  budovu parlamentu, kde je čekala přednáška o historii tohoto vládního orgánu a prohlídka vnitřních prostor. Zároveň měli možnost zúčastnit se odpoledního zasedání. Jak studenti tuto exkurzi hodnotí si můžete přečíst v následujících příspěvcích.

 
Dne 2. 11. 2010 jsme  my, studenti třídy 3.F, absolvovali exkurzi v Parlamentu ČR. Nejprve jsme byli provedeni po budově a seznámeni s historií a obecnými  informacemi o parlamentu. Poté jsme se zúčastnili politického zasedání, které nám umožnilo zjistit, co vlastně dělá naše vláda v pracovní době. Naše pocity z tohoto jednání jsou smíšené, protože představitelé některých  politických stran předvedli na tomto zasedání úctyhodné kabaretní vystoupení. Lidé, kteří řídí náš stát, by se měli nejdříve naučit komunikovat mezi sebou. Přestože se nám chování některých našich poslanců nelíbilo, hodnotíme tuto exkurzi velmi kladně. Něco nového jsme se dozvěděli, prohlédli si památky našeho hlavního města a počasí bylo  také super.         

Aleš

 

Dne 2. 11. 2010 se studenti třídy 3.F zúčastnili exkurze do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR.

Cílem bylo seznámení s vnitřním chodem vlády našeho státu. Studenti se dozvěděli, že je možné účastnit se zasedání, byli obeznámeni s podmínkami voleb do sněmovny a senátu. Po instruktážním videu se jich ujal pan průvodce, který studentům ukázal vnitřní prostory hlavní části budovy. Kromě přednášky o počátcích fungování parlamentu si návštěvníci mohli prohlédnout i výstavu obrazů, která byla instalována v hlavní hale. Odpoledne, po důkladném prověření všech účastníků exkurze, se studenti mohli podívat na zasedání z návštěvnické galerie (samozřejmě pod dohledem členů ochranky). Exkurze byla velmi poučná a celkově se vydařila.

Roman

 

 2. listopadu byla naše třída 3.F na exkurzi v Parlamentu ČR v Praze. Měli jsme zajímavou prohlídku a navštívili jsme zasedací místnost Poslanecké sněmovny. V odpoledních hodinách se konalo zasedání, které jsme měli možnost shlédnout. Někteří z nás si asi neudělali moc příjemný obrázek o chování našich poslanců. Díky hezkému počasí bylo  také moc příjemné procházet se po Karlově mostě a vychutnávat si nádherné pohledy na naši stověžatou Prahu. Exkurze se nám vydařila a po náročném dni jsme se všichni rádi usadili ve vlaku a vydali se na zpáteční cestu směrem do  HK.    

Jakub

ć
Martin Šmíd,
15. 11. 2010 5:03
Comments