Novinky‎ > ‎

Konverzační soutěž v AJ

přidáno: 2. 2. 2014 3:22, autor: Martin Šmíd
Ve středu 29. ledna se na budově školy v Hradební ulici uskutečnilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Na základě doporučení vyučujících bylo do soutěže přihlášeno osmnáct žáků a žákyň, samotné soutěže se jich potom zúčastnilo čtrnáct.
 
Soutěž proběhla ve dvou kolech. V první části čekal soutěžící poslech. Ten obsahoval čtyři podúlohy stejných typů, jako se vyskytují u státní maturitní zkoušky z AJ. Druhá, stěžejní část zkoušky prokázala mluvní dovednosti žáků. Soutěžící nejprve prezentovali jedno ze sedmnácti předem daných témat, které si vylosovali. V náhodně zvolených dvojicích potom ukázali, jak dovedou reagovat v zadaných situacích, jakým způsobem rozvíjí, udržují i zakončují konverzaci.
 
Ve studovně vládla podle samotných soutěžících příjemná atmosféra a před porotou byly předváděny zdařilé výkony, takže bylo mnohdy těžké rozhodnout, kdo je lepší. Především na prvních místech byl boj velmi vyrovnaný a rozhodovaly v podstatě půlbody.
 
Vítězem soutěže se stal Dušan Jurdák z T3.A, na druhém místě skončila Zuzana Kováčová ze 3.C a na třetím David Školník z E2.A.
 
Dušan Jurdák a Zuzana Kováčová budou reprezentovat školu v krajském kole soutěže, které se bude konat 25. března 2014.
 

Všem zúčastněným patří velká pochvala za jejich zájem o anglický jazyk a postupujícím přejeme úspěch v krajském kole.

 

 
Mgr. Nekvapilová