Novinky‎ > ‎

Konverzační soutěž v anglickém jazyce

přidáno: 5. 12. 2014 1:03, autor: Martin Šmíd

Ve středu 3. prosince 2014 se na budově školy v Hradební ulici uskutečnilo školní kolo Konverzační soutěže v anglickém jazyce. Na základě doporučení vyučujících bylo do soutěže přihlášeno 43 žáků a žákyň, samotné soutěže se jich potom zúčastnilo 37.

 

Soutěž proběhla ve dvou kolech. V první části čekal soutěžící poslech. Ten obsahoval čtyři podúlohy stejných typů, jako se vyskytují u státní maturitní zkoušky z AJ.  Pro velký počet zájemců postoupilo do druhého kola prvních 21 soutěžících, tedy ti, kteří získali z poslechu více než 16 bodů z 28.

 

Druhá, stěžejní část zkoušky prokázala mluvní dovednosti žáků. Soutěžící nejprve prezentovali jedno z deseti předem daných témat, které si vylosovali. V náhodně zvolených dvojicích potom ukázali, jak dovedou reagovat v zadaných situacích, jakým způsobem rozvíjí, udržují i zakončují konverzaci.

 

Ve studovně vládla podle samotných soutěžících příjemná atmosféra a před porotou byly předváděny zdařilé výkony, takže bylo mnohdy těžké rozhodnout, kdo je lepší.

 

Vítězem soutěže se stal prvák Patrik Pahulák ze třídy T1.A, na druhém místě skončil Dominik Fiksel ze 2.A a třetí byla jediná dívka v druhém kole soutěže Marie Klobasová z 2.C. Soutěžící obdrželi ceny, které byly zakoupeny z finančního příspěvku Fondu SRPŠ naší školy. Můžou se tak těšit z originálních anglických knih a poukázky do knihkupectví. První dva potom budou reprezentovat školu v okresním kole soutěže.

 

Všem zúčastněným patří velká pochvala za jejich zájem o anglický jazyk a postupujícím přejeme úspěch v dalších kolech.Mgr. Nekvapilová