Novinky‎ > ‎

Medailové umístění týmu z naší školy v celorepublikovém finále soutěže „Co víš o energetice“

přidáno: 15. 12. 2010 5:23, autor: Martin Šmíd

V úterý 14. prosince 2010 ve společenském sále Palace ROTHSCHILD v Ostravě Vítkovicích před asi 200 diváky změřilo naše družstvo ze SOŠ a SOU Hradební síly s  finálovými týmy Česko-anglického gymnázia z Českých Budějovic, Střední školy řemesel z Třebíče a dvou domácích družstev z ostravského Gymnázia Olgy Havlové.

Naše družstvo ve složení Tomáš Ryba, Ladislav Just a Pavel Carda vedl jako nehrající kapitán Ing. Otto Stoupa - učitel odborných předmětů elektro.

Soutěžilo se ve třech disciplínách, v rámci kterých soutěžící prokazovali úroveň svých odborných znalostí, fyzickou sílu i pevnou ruku, potřebnou pro řízení jaderné elektrárny.

 

Náš tým se držel velmi dobře po celou dobu soutěže a byl svým zdatným soupeřům důstojným rivalem. V těžké konkurenci jsme nakonec předčili i oba místní gymnaziální týmy.

 

První cenu – liščí ohon a ebonitovou tyč – nakonec získal tým z Třebíče, druhé bylo gymnázium z Českých Budějovic. Naše bronzové umístění je samozřejmě velký úspěch.

 

Soutěží provázela Šárka Kubelková a příjemnou atmosféru umocnila svým vystoupením znamenitá houslistka, tzv. česká Vanessa Mae, Ilona Stryová. Všem divákům i soutěžícím se celé finále líbilo, což na závěr ocenili mohutným potleskem.

 

Účastníci finále po skončení soutěže odjeli do Metrologické zkušebny ČEZ, kde si prohlédli pracoviště a vyslechli poutavý výklad o činnostech ve zkušebně i o šanci zajímavého a perspektivního zaměstnání ve společnosti ČEZ. Exkurze na pracoviště byla  pro studenty výbornou motivací k dalšímu studiu technických oborů.

Našim reprezentantům za medailové místo patří velká pochvala a poděkování.

 

(Otto Stoupa – nehrající kapitán týmu SOŠ a SOU Hradební)
ć
Martin Šmíd,
15. 12. 2010 5:28
Comments