Novinky‎ > ‎

Národní kolo soutěže Enersol

přidáno: 29. 3. 2015 9:36, autor: Martin Šmíd

Ve dnech 19. a 20. března 2015 proběhlo Národní kolo soutěže Enersol, ve kterém Královéhradecký kraj zastupovaly školy SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové, Gymnázium a SPgŠ Nová Paka a SOŠ a SOU Vocelova.

Přehlídka začala v Domě kultury Mohelnice ceremoniálem a představením jednotlivých krajů. V kategorii Enersol a inovace zastupoval Viktor Bukovský z 3.C s tématem Geotermální energie. Kategorii Enersol a popularizace zastupovala Radka Grohová z Nové Paky programem, jak v mateřské škole učit děti recyklovat odpad. Odborný test, který následoval po obědové pauze, skládali Tomáš Jirouch z 3.C, z SOŠ a SOU Vocelova Otakar Bárta a z Nové Paky.

Odpolední program zahrnoval návštěvu výroby gramofonů Litovel, muzea olomouckých tvarůžků, pivovaru nebo Muzea Mohelnice. Večer pokračoval filmovým představením, nebo sportovním utkáním.

Další den v kategorii Enersol a praxe Královéhradecký kraj reprezentovali Radim Adamec z 3.C a Patrik Houser z 2.B. Následovala přestávka na zatmění Slunce, které pozorovali všichni účastníci na mohelnickém náměstí Svobody. Krátká přestávka byla využita i k společnému fotografování.

Následovalo vyhodnocení a závěrečná slova pořadatelů, členů komise a VIP hostů.

Družstvo Královéhradeckého kraje se mezi ostatními umístilo na 7. místě, Viktor Bukovský obsadil ve své kategorii 5. místo a bude reprezentovat na mezinárodním kole v Jihlavě, Radim Adamec obsadil 16. a Patrik Houser 12. místo, Radka Grohová pak vynikající 2. místo. Všem gratulujeme za umístění a velké nasazení, díky kterému se dopracovali až na celostátní konferenci.

Za organizaci krajského kola a vypravení delegace do celostátního kola děkujeme Mgr. Ivaně Tláskalové, Ing. Romanu Michálkovi, Mgr. Luboši Malému a Ing. Lukáši Nepokojovi.

Tomáš Jirouch