Novinky‎ > ‎

Návštěva Štrasburku pro výherce literární soutěže „EU očima studentů 2012“

přidáno: 7. 11. 2012 0:45, autor: Martin Šmíd

Dny letošních podzimních prázdnin strávili studenti úspěšní v soutěži „Evropská unie očima studentů 2012“ cestou do Štrasburku a návštěvou evropských institucí. Dvoudenní pracovní návštěva historického města na řekách Rýn a Ill byla spojena s prohlídkou Evropského parlamentu, Evropského soudu pro lidská práva a Rady Evropy.

Mezi  žáky z hradeckých škol se z  naší školy  mezi nejlepšími umístili Čížková Petra (4.C), Hrubešová Kristýna (4.C), Nýdrle Vít (2.B), Panovská Marie (4.C), Pohlová Michaela (2.C), Samešová Nikola (2.C), Smetiprach Tomáš (2.B) a Vorlová Zuzana (3.C). Stylisticky tvořili na téma: Názor na dohodu ACTA.
Ve Štrasburku si nejen prohlédli město a evropské instituce. Zúčastnili se přednášeky v  Evropském soudu pro lidská práva a v Radě Evropy, kde si při konverzaci a shlédnutí filmu z o počátcích Rady Evropy mohli ověřit svoji znalost AJ. Z tribuny Evropského parlamentu  sledovali jednání europoslanců, ochutnali oběd přímo v jídelně EP. Příjemná byla  i beseda a večeře  s místopředsedou  EP Ing. Oldřichem Vlasákem.
Co dodat závěrem? Všichni se vrátili spokojení a s nezapomenutelnými dojmy…