Novinky‎ > ‎

Návštěvy polské střední odborné školy

přidáno: 4. 12. 2014 3:56, autor: Martin Šmíd
25. listopadu 2014 se skupina 20 studentů tříd 2.E obor Mechanik elektrotechnik a 3.D obor Elektrikář silnoproud, pod vedením Ing. Macka a Ing. Vlčka, zúčastnila návštěvy polské střední odborné školy Stowaryszenie Technikum v Paczkówě. Paczków je menší město s přibližně sedmi tisíci obyvateli a škola vznikla na základě potřeb rodičů žáků. Ve třídách s přibližně deseti studenty zajišťuje výuku budoucích techniků a mechatroniků. Výuku odborných předmětů provádí externí spolupracovníci z odborných firem.

Po přivítání paní ředitelkou školy a malém občerstvení se naši studenti ve třech skupinách zúčastnili ukázky výuky v laboratořích školy. Studenty nejvíce zaujala laboratoř mechatroniky, kde si s polskými studenty vyzkoušeli zapojení obvodu pneumatického ovládání. Po návštěvě praktického vyučování následovala prohlídka historického centra města, kterým nás provázel česky mluvící průvodce.

Po obědě zajištěném hostitelskou školou byl připraven v nedaleké moderní sportovní hale zápas v minifotbale. Poláci nenechali nic na náhodě, připravili velmi silný tým, který náš bohatým obědem unavený výběr deklasoval 8:0.

Návštěva se uskutečnila v rámci mezinárodního projektu VSTUPUJEME NA TRH ZEMĚ SOUSEDA organizovaný Polsko-českým centrem podnikání, které také zajistilo autobusovou dopravu z Hradce Králové do Paczkówa a zpět.