Novinky‎ > ‎

Putování s Máchou

přidáno: 5. 2. 2014 2:56, autor: Martin Šmíd
Ve stejný den, kdy někteří studenti hájili barvy naší školy v hokejovém turnaji a jiní statečně bojovali o dobré umístění v náročné konverzační soutěži, tedy 29.1. 2014, se  třídy 1.N, 2.C, 2.N, 3.A a 3.D zúčastnily literární přednášky o
K. H. Máchovi.
 
V 90ti minutovém pásmu, které bylo propojením mluveného slova s ukázkami fotografií, úryvků z Máchovy tvorby a dobové kritiky, byl Mácha prezentován nejen jako vynikající český básník, ale také jako pozoruhodná lidská osobnost. Studenti byli často vyzýváni k projevení vlastního názoru a zapojení se do diskuse, mnozí z nich prokazovali značné znalosti v oblasti literární a také historické. Díky zajímavému obsahu a přirozenému, profesionálnímu projevu obou lektorek vládla v průběhu akce příjemná atmosféra. Bezprostřední vystupování našich žáků i úroveň jejich znalostí byly přednášejícími velmi kladně hodnoceny.
 
Nově získané poznatky studenti jistě zúročí při své maturitní přípravě a již teď se všichni mohou těšit na nově připravované pásmo, tentokrát  o další výrazné české osobnosti K. Čapkovi.
 

Mgr. Štajnerová

Mgr. Šrámková