Novinky‎ > ‎

Výměnná stáž Sinsheim 2013

přidáno: 11. 4. 2013 3:08, autor: František Štěpán
Ve dnech 8. - 13.4. 2013 navštíví naši školu studenti partnerské školy Friedrich – Hecker – Schule Sinsheim. Pro zahraniční studenty máme připravený odborný program podle zaměření jejich studia, zároveň jim nabídneme i prohlídku některých zajímavostí v našem regionu. Připravujeme návštěvu Archeoparku ve Všestarech, prohlídku vodního díla Pastviny či Musea řemesel v Letohradě.
Dle očekávání by nás mělo navštívit 21 studentů parterské školy s tříčleným pedagogickým doprovodem.
Naši žáci navštíví sinsheimskou školu ve stejném počtu a to v termínu 13. - 18. dubna 2013, kdy pro ně bude připraven obdobný program od německých kolegů.
Cílem výměnné stáže je poznání školského systému v jiné zemi, seznámení se s postupy při přípravě na obdobné budoucí povolání v  jiné zemi EU. Předpokládáme i zdokonalení jazykových znalostí žáků v anglickém jazyce, který byl zvolen jako komunikační řeč.
Každoroční výměnná stáž se muže uskutečnit jen díky finanční podpoře Královéhradeckého kraje. 
Comments