Novinky‎ > ‎

Tisková zpráva

přidáno: 6. 4. 2011 23:58, autor: Libor Karban
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Hradební ulici v Hradci Králové 1.9.2011 otevřela nejmodernější centrum pro výchovu mladých strojařů v Královéhradeckém kraji. Unikátní vzdělávání středisko v oborech strojírenství či v oblasti využití alternativních zdrojů energie vzniklo za 25 milionů korun a s přispěním peněz z Evropské unie.

Díky této investici tato škola zkvalitní výuku žáků i celoživotní vzdělávání ve strojírenských oborech, o jejichž absolventy je v současnosti na trhu práce velký zájem,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc, který unikátní odborné centrum pro mladé strojaře první školní den otevřel.

Díky tomuto projektu vznikla například odborná učebna pro programování obráběcích CNC strojů či pro tvorbu odborných výkresů, laboratoře měření, elektrotechnického měření a mechatroniky nebo místnost pro digitální zpracování obrazu. Studentům školy budou po rekonstrukci sloužit také nové posluchárny, ateliéry či sociální zařízení.

Stavělo se během výuky, takže jsme museli částečně vyučovat v náhradních prostorech. Strojařina je velice zajímavý obor, o který však není mezi mladými lidmi takový zájem, jaký by si zasloužil. Vybudováním tohoto centra bude výuka našich oborů ještě přitažlivější,“ řekl ředitel střední školy v hradecké Hradební Pavel Jankovský.

V Královéhradeckém kraji se postupně dokončují další tři centra odborného vzdělávání, na které přispěje Evropská unie celkem 125 milionů korun.
Comments