Novinky‎ > ‎

V Hradci vzniká unikátní vzdělávací centrum pro mladé strojaře

přidáno: 24. 5. 2010 22:32, autor: Martin Holeček
(Tisková zpráva Královéhradeckého kraje - úplné znění naleznete v příloze)
 
Střední odborná škola a Střední odborné učiliště v Hradební ulici v Hradci Králové začíná proměňovat v moderní centrum pro vzdělávání v oborech strojírenství, využití alternativních zdrojů energie či environmentální laboratoře ke zvýšení dostupnosti dalšího vzdělávání technického směru. V minulém týdnu tam začala výstavba nových laboratoří, poslucháren, ateliérů i sociálních zařízení.

 

„Na vybudování hradeckého centra odborného vzdělávání, které vyjde na 25 milionů korun, získal Královéhradecký kraj přes 20 milionů korun z finančních zdrojů z Evropské unie. Díky investicím bude moci tato škola zkvalitnit výuku žáků i celoživotní vzdělávání ve strojírenských oborech, po jejichž absolventech je v současnosti na trhu práce velký zájem,“ uvedl královéhradecký hejtman Lubomír Franc.

 

Stavba, která v minulém týdnu začala demolicí střechy jedné z budov hradecké školy, by měla skončit za rok. „„Stavba probíhá v pátém patře školy a řada učeben či laboratoří vznikne také v půdních vestavbách. Stavět se bude nejen o prázdninách, ale také během školního roku, takže výuku budeme muset z některých částí školy přesunout kvůli stavbě jinam, což však není výrazná komplikace,“ řekl zástupce ředitele střední školy v hradecké Hradební Karel Kubza.

 

Díky této investici vznikne například odborná učebna pro programování CNC strojů či pro tvorbu odborných výkresů, laboratoře měření, elektrotechnické měření a mechatroniky nebo místnost pro digitální zpracování obrazu. V Královéhradeckém kraji by mělo celkem do roku 2012 vzniknout čtyři centra odborného vzdělávání, na které přispěje Evropská unie celkem 125 milionů korun. Ještě jedno centrum zaměřené na automobilový průmysl se buduje v krajském městě, stavební vznikne v Náchodě a lesnické v Trutnově.

ĉ
Martin Holeček,
24. 5. 2010 22:35
Comments