Novinky‎ > ‎

Videokonference v SOŠ a SOU Hradební

přidáno: 15. 11. 2010 4:29, autor: Martin Šmíd

Dne 11. 11. 2010 proběhla v SOŠ a SOU Hradební v Hradci Králové mezinárodní videokonference, kterou měli studenti možnost sledovat ve velké zasedací místnosti školy.

Přesně v 11:00 h. se na přenosovém plátně objevili všichni účastníci této netypické konference, kteří měli na programu prodiskutovat výsledky ankety mapující vztah studentů středních odborných škol v různých zemích k všeobecně vzdělávacím předmětům a otázky propojenosti těchto předmětů s odbornými.

Studenti se tak mohli seznámit s diskutujícími představiteli partnerských škol z Finska, Slovenska a Portugalska a zároveň si prověřit svoji znalost anglického jazyka, ve kterém byla konference vedena.

Videokonference byla realizována v rámci projektu partnerství Study Line (CZ/09/LLP-PS/P/LdV/060 ), který probíhá na této škole druhým rokem a je zaměřen na problematiku výuky v odborných školách. Učitelé partnerských škol (SOŠ a SOU Hradební Hradec Králové, SOŠ Pošt a Telekomunikací Košice, Etelä – Savon ammattiopisto Otavankat, Mikkeli, CFPIMM Rua Centro de Formacao Profissional n.40, Lordelo) hledají, na základě výměny vlastních zkušeností a osvědčených vyučovacích metod, optimální způsob výuky vedoucí ke zvýšení motivace studentů a dosahování kvalitnější úrovně uplatnění absolventů na evropském pracovním trhu. (www.study-line.eu ).

E. Štajnerová

ć
Martin Šmíd,
15. 11. 2010 4:46
Comments