Novinky‎ > ‎

Vzdělávání na SPŠ, SOŠ a SOU, Hradec Králové

přidáno: 6. 2. 2014 3:24, autor: Martin Šmíd

Na Střední průmyslové škole, Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Hradec Králové je realizován vzdělávací projekt s názvem: Další vzdělávání pedagogických pracovníků podporující rozvoj a zvyšování kompetencí v SPŠ Hradec Králové, registrační číslo CZ.1.07/1.3.43/01.0002.

 

Škola se rozhodla využít prostředků z ESF pro potřebné vzdělávání v oblasti podpory rozvoje a zvyšování kompetencí pedagogů. Vzdělávání je zaměřeno na profesní rozvoj a zvýšení kompetencí 20 pedagogů v podporovaných aktivitách.

 

První aktivita je zaměřena na zvyšování znalostí pedagogů v ICT, kde proběhlo již osm kurzů realizovaných přímo na učebnách výpočetní techniky ve škole. Pedagogové posílili své uživatelské znalosti programů MS Word, MS Excel a MS PowerPoint, včetně možností, jak využít těchto znalostí v rámci výuky, při přípravě na ni, zpracování samostatných prací a prezentací. Osvojí si dále i práci s interaktivní tabulí s využitím ve výuce jako inovativní prostředek.

 

Druhá aktivita měla za cíl vytvořit E-learningový modul k rozvoji kompetencí pedagogů pro zvládání kázně žáků. Zkušení pracovníci školy-metodici vytvořili tematický obsah e-learningového modulu na základě jejich dosavadních zkušeností a studiem dostupných externích zdrojů.

 

Třetí aktivita je zaměřena na realizaci vzdělávacích aktivit vedoucích k profesnímu rozvoji 20 pedagogů v oblasti inovativních pedagogických metod, komunikačních dovedností, psychohygieny, zvládání kázně žáků a prevence syndromu vyhoření. Pedagogové posílili své znalosti a dovednosti v oblasti inovativních pedagogických metod- TÝMOVÉ PRÁCE, KREATIVITY a BRAINSTORMINGU, dále v oblasti zvládání KONFLIKTŮ ve školním prostředí a ŘÍZENÍ ČASU, ovládání nástrojů efektivní KONUNIKACE, ASERTIVITY a KONTROLY EMOCÍ.