Novinky‎ > ‎

Zachránil lidský život.

přidáno: 25. 2. 2014 5:05, autor: Libor Karban

Žák třídy 4.B Pavel Hellmann využil znalosti první pomoci při úrazu elektrickým proudem, na kterou je školen každého půl roku v rámci opakovaných školení BP na naší škole. K nešťastné události došlo poblíž objektu místní sokolovny v obci Čerčnice okr. Náchod dne 8. února 2014.
Jeho kamarád v podnapilém stavu vylezl na konstrukci trafostanice. Zde došlo k zásahu elektřinou o napětí 35 kV.  Postižený mladík bezvládně spadl na betonový základ konstrukce z výšky cca 4.metrů. V té době byl v přímém ohrožení života.

Díky bleskové reakci a znalosti první pomoci se Pavlovi Hellmannovi podařilo zraněného kamaráda udržet při životě. Po 15 minutové vyčerpávající nepřímé masáži srdce si zraněného převzali do péče letečtí záchranáři z LZS Hradec Králové, kteří mladíka dopravili v kritickém stavu do Fakultní nemocnice Hradec Králové.  Dle zjištěných informací právě pohotová reakce umožnila zraněného chlapce propustit do domácího léčení v poměrně krátké době a to bez trvalých následků na jeho zdraví.

24. února 2014 ředitel SPŠ,SOŠ a SOU Hradec Králové  PaeDr. Pavel Jankovský veřejně předal Pavlu Hellmanovi pochvalu ředitele školy a ocenění za záchranu lidského života.

Comments