Novinky‎ > ‎

Enersol 2012

přidáno: 28. 2. 2012 1:04, autor: Martin Šmíd
Krajské kolo 8. ročníku
přehlídky prací studentů z oblasti environmentálního vzdělávání se konalo ve čtvrtek 16. února na SOŠ a SOU Hradební 1029 v Hradci Králové. Přehlídka ENERSOL 2012 nese podtitul Jak žáci a studenti vnímají úspory energií, využívání alternativních energií a snižování emisí v dopravě. Soutěž se koná již osmým rokem, mezi pravidelné účastníky patří pořadatelská škola, ISŠ Nová Paka, Kumburská, SPŠ stavební  Hradec Králové a SPŠ Hronov, SOŠ a SOU Hradec Králové, Vocelova.
 
Vyhodnocení soutěže proběhlo pod záštitou radních PhDr. Jiřího Noska a Ing. Jana Tippnera, za účasti ředitele školy Dr. Pavla Jankovského a Jiřího Herodese, zakladatele přehlídky. Letos se v přehlídce objevilo 11 prací. Do čela se dostala družstva z pořadatelské školy a z Nové Paky.
 

Všichni soutěžící obdrželi hodnotné ceny od tradičních  sponzorů – ČEZ Obnovitelné zdroje a.s., Hakel – Trade,  Empla  AG spol. s r.o. Firma Empla v osobě Stanislava Emingera prezentovala žákům i hostům činnost své firmy.

Z nejlepších žáků bude sestaveno družstvo Královéhradeckého kraje, které se zúčastní národního kola v Pardubicích dne 23. a 24. března 2012.

 

Ivana Tláskalová